Porady


szczepieniekot

Odrobaczanie i szczepienie u kota.

Koty szczepimy na choroby wirusowe ( herpeswirus, kaliciwirus, panleukopenia) w 9 i 12 tygodniu życia. W 16 tygodniu życia doszczepiamy kota na białaczkę.

Czytaj
DSC_0192

Odrobaczanie i szczepienie psa

Czytaj

Najnowsze aktualności

  • Konsultacje kardiologiczne ponownie w naszym gabinecie będziemy gościli dr n.wet. Macieja Staszczyka termin: 09-10-2017r. Na konsultację należy umówić się telefonicznie kontakt tel. 726-200-418 Doktor...
  • Niezmiernie miło nam poinformować o nowej siedzibie naszej Przychodni                            zmieniamy adres...
  • Jeśli planujesz wyjazd z psem lub kotem na krótko lub na dłużej, wówczas potrzebujesz paszportu dla zwierzęcia. Aby otrzymać paszport, zwierzę musi : ukończyć...

Warto wiedzieć

Pamiętaj o regularnym odrobaczeniu, odpchleniu i zabezpieczeniu na kleszcze. Odrobaczenie należy wykonywać co 3 miesiące, zabezpieczenie przeciwko ektopasożytom powinno być wykonywane systematycznie. Krople stosujemy co 3-4 tygodnie, tabletki co 1 lub 3 miesiące, obroże co 6-8 miesięcy.

Szczepienia przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym wykonujemy raz…

Pamiętaj o regularnym odrobaczeniu, odpchleniu i zabezpieczeniu na kleszcze. Odrobaczenie należy wykonywać co 3 miesiące, zabezpieczenie przeciwko ektopasożytom powinno być wykonywane systematycznie. Krople stosujemy co 3-4 tygodnie lub co 12 tygodni, obroże co 6-8 miesięcy.

Szczepienia przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym wykonujemy raz w roku.

page2_img4

U gryzoni wykonujemy systematyczne badania kału. Jeśli adoptujesz zwierzę ze sklepu zoologicznego pamiętaj o wykonaniu badania kału (badania wykonujemy na miejscu trwają ok. 15-20 min).

Króliki szczepimy regularnie od 12 tygodnia życia na myksomatozę i pomór królików. Szczepienie powtarzamy co ok. 9 miesięcy.